Hobby fotograf

FRANTIŠEK BRABLC

o mně

Jmenuji se František Brablc a mám přezdívku bumper. Jsem počítačový grafik a hobby fotograf z Brna. Tomuto koníčku, především focení sportovních letadel, se věnuji přibližně od roku 2003. Baví mě zaznamenávat okamžiky na různých akcích a uchovat tak vzpomínky na fotografiích a videu nejen pro mě osobně, ale především pro všechny zúčastněné. Při focení mám rád volnost. Fotím tedy jen to, co mě opravdu baví. Je to jedna z výhod nekomerčního focení, kdy člověk není ničím a nikým vázán. Jsem rád, když se lidem moje fotografie líbí a dělají jim radost. Mimo focení a grafiky jsem se ve svém volném čase věnoval také tvorbě doplňků do leteckých simulátorů. Najdete je na mém druhém webu Virtual Medlánky.

co fotím? 

  • Fotím především letadla, reportážní foto, zvířata a přírodu. Moje fotografie jste mohli vidět v časopisech Aero Hobby, Flying Revue, VGC News Magazine, Menhouse, Medlánecký a Komínský zpravodaj, Česká televize, Brněnský Deník, Aha!, Blesk ad. Dlouhodobě spolupracuji s aeroklubem Brno Medlánky, pro který fotím akce i běžný provoz na letišti. Občas něco nafotím i pro Letecké dílny Medlánky a také různé výrobce letadel.
  • Pro zájemce o letecké fotografie nechávám tisknout také nástěnné kalendáře ve formátu A3
  • Fotím a natáčím s technikou Sony.
  • ( dříve ) Konica Minolta Dimage Z3, Sony A200
  • Tamron 17-50mm f/2.8 XR Di II, Tamron 70-300mm f/4.0 -5.6 Di USD
  • ( aktuálně ) Sony RX100 VI, Sony A6400
  • Sony E 70-350 G OSS, Sony E 35mm f/1.8 OSS, Sony E 18-135 OSS 
  • Fotografie upravuji v Capture One PRO + Photoshop CS5 + PS El. 2022 
  • Na střih videa používám Video Studio PRO a Adobe Premiere El. 2022

fotogalerie

kontakt

Pokud máte zájem o nějaké fotografie, nebo máte jakýkoliv dotaz, napište mi na email.

  grafika @ bumper.cz

Veškeré zde zveřejněné a odkazované fotografie spadají pod copyright, platí na ně autorská práva a nejsou tedy bez svolení autora k volnému použití. Pokud máte o nějakou fotografii zájem, nebojte se zeptat. Většinou vám v případě nekomerčního použití souhlas bude dán s tím, že zveřejníte jméno autora a odkaz na originální zdroj.

Všechny fotografie si můžete prohlédnout kliknutím na odkaz níže v galerii Zonerama.

František Brablc - fotogalerie Zonerama

instagram