Hobby fotograf

FRANTIŠEK BRABLC

o mně

Jmenuji se František Brablc, jsem počítačový grafik a hobby fotograf z Brna. Tomuto koníčku, především focení sportovních letadel, se věnuji přibližně od roku 2003. Baví mě zaznamenávat okamžiky na různých akcích a uchovat tak vzpomínky na fotografiích a videu nejen pro mě osobně, ale především pro všechny zúčastněné. Při focení mám rád volnost. Fotím tedy jen to, co mě opravdu baví. Je to jedna z výhod nekomerčního focení, kdy člověk není ničím a nikým vázán. Jsem rád, když se lidem moje fotografie líbí a dělají jim radost. Mimo focení a grafiky jsem se ve svém volném čase věnoval také tvorbě doplňků do leteckých simulátorů. Najdete je na mém druhém webu Virtual Medlánky.

co fotím?

Fotím především letadla, reportážní foto, zvířata a přírodu. Moje fotografie jste mohli vidět v časopisech Aero Hobby, Flying Revue, VGC News Magazine, Menhouse, Medlánecký a Komínský zpravodaj, Brněnský Deník, Brněnský metropolitan, Aha!, Blesk, Česká televize, TM Brno, ad. Dlouhodobě spolupracuji s aeroklubem Brno Medlánky, pro který fotím akce i běžný provoz na letišti. Občas něco nafotím i pro Letecké dílny Medlánky a také různé výrobce letadel.

Pro kamarády a zájemce o letecké fotografie nechávám tisknout také nástěnné letecké kalendáře ve formátu A3 .

Aktuálně fotím a natáčím s technikou řady Sony Alpha a RX:
Sony A6400 + objektivy
Sony E 70-350 mm f/4.5-6.5 G OSS
Sony E 18-135 mm f/3.5-5.6 OSS
Sony E 35 mm f/1.8 OSS
Sony RX100 VI


Software na úpravy fotek a videa, který používám:
Capture One PRO, Photoshop CS5, Photoshop Elements 2024
Adobe Premiere Elements 2024, DaVinci Resolve

kontakt

Pokud máte zájem o nějaké fotografie, nebo máte jakýkoliv dotaz, napište mi na email.

  grafika @ bumper.cz

Veškeré zde zveřejněné a odkazované fotografie spadají pod copyright, platí na ně autorská práva a nejsou tedy bez svolení autora k volnému použití. V případě nekomerčního použití je možné sdílet fotografie s uvedením autora a zdroje pouze odkazem na jednotlivé fotografie nebo celá alba z galerie Zonerama. Pokud chcete fotografie použít k jinému účelu než pouhému sdílení, neváhejte mě kontaktovat na výše uvedený email. Určitě se nějak domluvíme.

Všechny fotografie si můžete prohlédnout kliknutím na odkaz níže v galerii Zonerama.

František Brablc - fotogalerie Zonerama