Hobby fotograf

FRANTIŠEK BRABLC

blog

V této části webu najdete povídání o focení, foto technice, sportovních a rekreačních letadlech, krátké reportáže z vybraných akcí a zajímavých míst, kde jsem fotil. Nevylučuji, že sem občas napíši i něco na jiné téma, ale chtěl bych se tady věnovat především věcem, které souvisí s focením. Nečekejte ale klasický blog na kterém najdete pravidelně nějaký článek, nebo odborné návody. Na to jsou zaměřeny jiné weby. Publikovat budu jen občas, pokud bude něco zajímavého.

Medlánecký dětský den 2022

letiště Medlánky | 4.6.2022

Aeroklub Medlánky ve spolupráci s dalšími partnery letos opět spolupořádal Medlánecký dětský den na letišti. Celé odpoledne bylo nabité pestrým programem nejen pro děti. Děti si mohly prohlédnout vystavená letadla, nebo se přímo do některého z nich posadit a vyzkoušet si, jaké je to řídit třeba větroň. Konkrétně šlo o typy kluzáků L-13A Blaník, VT-116 Orlík, Bergfalke III. Na stojánce byl k vidění i ultralehký WT-9 Dynamic a vlečný letoun Piper Pawnee, který se stal předlohou pro jednu z postav v animovaném filmu Letadla. Pokud tedy mají vaše děti oblíbené animované letadélko Práška Skočdopole, tak to je právě on. Komu nestačilo letadlo vystavené na zemi, ten se mohl prolétnout vyhlídkovým letem v Cessně 172. 

Další články na blogu

Proč už nefotím zrcadlovkou

Už je to nějaký pátek co jsem nadobro odložil zrcadlovku do skříně a fotím už jen profi kompaktem. Každá změna sebou přináší ...

Medlánky na jaře 2020

Během dubna a května jsem na letišti v Medlánkách fotil aerovlekový provoz a sepsal o tom krátké povídání ...

Silvestrovské létání 2019

Tak jako každý rok proběhlo i letos na letišti v Medlánkách silvestrovské létání. Je to dlouholetá tradice, při které se piloti sejdou poslední den ...

Oldtimer víkend 2020

letiště Medlánky | 4. - 5.9.2020

Oldtimer víkendy se na letišti v Brně Medlánkách pořádají pravidelně už od roku 2008. Skoro na všech ročnících jsem byl přítomen se svým fotoaparátem a nafotil přitom desítky zajímavých fotek. Tato akce byla od samého počátku určena hlavně pro piloty z ostatních aeroklubů, kteří mají zájem o přeškolení na některý typ z řady historických kluzáků, které aeroklub Medlánky provozuje. Protože mezi těmito kluzáky jsou i dvoumístné verze větroňů L-13 Blaník, Bergfalke III, LF-109 Pionýr, LG-130 Kmotr ad. bylo v rámci této akce umožněno svezení ve větroních i leteckým nadšencům z řad široké veřejnosti a to ve formě seznamovacích letů a foto letů spolu se zkušeným instruktorem.